Archiwa tagu: internet wifi Chorzów

Internet z Windows 8.1, RT 8.1

Graficom Partner Microsoft

Internet w domu. Łącząc się z domu i mając konto u usługodawcy internetowego (ISP, Internet Service Provider) takiego jak firma Graficom, masz już dostęp do Internetu w domu. Możesz podłączyć komputer do do sieci za pomocą kabla sieci Ethernet, a potem uruchomić przeglądarkę i zacząć surfowanie w Internecie. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy, zadzoń na nasz telefon serwisowy 605 606 476. Jeśli chcesz podłączyć do Internetu kilka komputerów lub urządzeń, możesz zainstalować router WiFi z nasza pomocą nieodpłatnie lub możesz zakupić w naszej firmie niezawodny router WiFi. Wykorzystując połączenie za pomoca routera WiFi musisz właściwie zabezpieczyć połączenie hasłem (szyfrowaniem), możesz wtedy równiez skonfigurować domową sieć lokalną. Po skonfigurowaniu sieci możesz ją wybrać z panelu ustawień. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj sie z serwisem by dowiedzieć się jak dodawać urządzenia lub komputery do sieci domowej. Inną możliwością w przypadku połączeń z domu jest utworzenie grupy domowej – doskonała rzecz, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo muzykę czy wideo z komputera na inne urządzenie oraz jeśli zamierzasz udostępniać pliki i urządzenia (takie jak drukarki) różnym komputerom. Dostęp do internetu Graficom jest bez limitów, bezpieczny i szybki do 100 Mb/s.

Internet w podróży. W wielu miejscach publicznych, np. w kawiarniach czy na lotniskach, jest dostępne połączenie Wi-Fi. Oczekiwanie na filiżankę kawy lub lot możesz sobie skrócić, sprawdzając pocztę lub przeglądając Internet. Jeśli jesteś w miejscu, w którym sieć Wi-Fi jest niedostępna, możesz skorzystać z komórkowej sieci szerokopasmowej. Komórkowe połączenie szerokopasmowe to połączenie internetowe, które masz pod ręką i możesz z niego korzystać, jeśli tylko jesteś w zasięgu sieci komórkowej. Na ogół, aby połączyć się z komórkową siecią szerokopasmową, musisz kupić kartę SIM od firmy telekomunikacyjnej, a następnie podłączyć ją za pomocą modemu GSM do komputera. Niektóre połączenia internetowe (szczególnie połączenia komórkowej sieci szerokopasmowej) mierzą transmisję danych, co oznacza, że w abonamencie masz określoną maksymalną ilość transmisji danych do wykorzystania w ciągu miesiąca. Przy korzystaniu z takich abonamentów dobrze jest kontrolować ilość wykorzystanych danych, aby nie zostać obciążonym za przekroczenie dostępnych limitów. Możesz to sprawdzić, naciskając lub klikając ikonę sieci bezprzewodowej na pulpicie albo za pośrednictwem panelu ustawień. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze swoim operatorem GSM.

Podłączanie do sieci. Możesz mieć połączenie z siecią już podczas wstępnej konfiguracji systemu Windows. Jeśli nie, możesz wyświetlić listę dostępnych sieci i połączyć się z jedną z nich.

Aby wyświetlić listę dostępnych sieci:

  • Szybko przesuń od prawej krawędzi do środka ekranu, a następnie naciśnij panel Ustawienia. (Jeśli używasz myszy, wskaż prawy dolny róg ekranu, przesuń wskaźnik myszy w górę, a następnie kliknij panel Ustawienia)
  • Sprawdź ikonę sieci. Pokazuje, czy masz połączenie i jaka jest jego siła.
  • Jeśli nie masz połączenia, naciśnij lub kliknij ikonę sieci ( lub ). Naciśnij lub kliknij nazwę sieci, z którą chcesz się połączyć, i naciśnij lub kliknij przycisk Połącz.
  • Może pojawić się prośba o podanie hasła sieciowego. Możesz je uzyskać od administratora sieci. Jeśli jesteś w domu, administratorem jest zapewne ktoś z rodziny. Jeśli jesteś w pracy, spytaj o hasło administratora IT. W miejscu publicznym, np. w kawiarni, zapytaj kogoś z obsługi.
  • Jeśli chcesz łączyć się z tą siecią zawsze, gdy będziesz w jej zasięgu, zaznacz pole wyboru Połącz automatycznie.

sieci Graficom Zrzut ekranu 2013-10-25 o 15.57.48

Kasowanie hasła aministracyjnego Windows XP/Vista/7

Wpisując przy instalacji systemu Windows różne hasła, (można instalację systemu operacyjnego zlecić firmie serwisowej i wówczas unikniemy kłopotów). Ceny zleceń serwisowych w przypadku instalacji systemu operacyjnego kształtują się mniej wiecej od 50 zł (graficom) – nawet czasami do 150 zł) ale pamięć nasza czasami  zawodzi i często zdarza się zapomnieć nawet hasło administratora. W momencie odkrycia tego faktu pojawia się problem, bo bez hasła do komputera do naszych danych po prostu nie mamy dostępu. Z pomocą przychodzi nam dystrybucja linuxa w postaci prostego programu Windows NT/2k/XP/Vista Change Password/Registry Editor / Boot CD. Sama dystrybucja zajmuje dla CD 3243 KB. Program jest dostępny w wersji dyskietkowej jak i CD. Opis pokazuje sposób skasowania hasła z Windows XP przy użyciu płyty botoowalnej. Postępuj wg poniższych instrukcji, a odzyskasz dostęp do swoich danych.

serwis graficom

Należy pamiętać aby ustawić w Biosie lub wybieramy z boot menu rozruch z napędu CD/DVD. Po dokonaniu rozruchu komputera i załadowaniu się dystrybucji linuxa, zobaczymy takie okno:

naprawa komputerów graficom boot menu rozruch z napędu CD/DVD

Jako pierwszą z  opcji wybieramy partycję, na której znajduje się system Windows, z którego chcemy skasować hasło i zatwierdzamy enterem.

serwis graficom - wybieramy partycję

Następnie program pyta się nas o ścieżkę dostępową do plików z zapisanymi hasłami. Program automatycznie podpowiada domyślną lokalizację, gdzie powinny się znajdować hasła, więc zaleca się pozostawić tą opcję domyślną i zatwierdzić polecenie enterem.

naprawa komputerów graficom Chorzów

Nastepnie pojawi się menu, gdzie wybieramy opcja 1– Skasowanie hasła,

odzyskiwanie hasła graficom serwis

wybieramy „1” i zatwierdzamy enterem.

serwis IT Chorzów

Po zatwierdzeniu pojawia się kolejne menu wyboru:

graficom serwis komputerów Chorzów

Ponownie wybieramy „1” – Edycja danych użytkownika i hasła.

Internet Graficom Chorzów

Nastepnie wyświetla się nam tabelka z informacjami o wszystkich użytkownikach. Zawarte są tam takie informacje jak: RID użytkownika, Nazwa użytkownika, grupa oraz czy konto jest zablokowane czy dostępne.

Internet Chorzów Graficom

Teraz wpisujemy nazwę użytkownika, któremu chcemy skasować hasło, w tym przypadku jest to użytkownik „Daniel”.  Zatwierdzamy enterem.

Internet 100 Mb/s

W kolejnym kroku wpisujemy ponownie „1” – skasuj hasło.

internet Chorzów

Jeśli wszystkie powyższe kroki przebiegły pomyślnie, otrzymamy komunikat „Password cleared!”. Co oznacza, że właśnie pozbyliśmy się hasła.

graficom serwis

Teraz wpisujemy „!” i zatwierdzamy enterem, w celu cofnięcia się do poprzedniego menu wyboru.

Teraz cofnęliśmy się do poprzedniego menu wyboru,

Po zatwierdzeniu enterem zostaniemy zapytani czy chcemy zapisać wszystkie dane,

13

oczywiście wpisujemy „y” i zatwierdzamy enterem

Wszystko zostało zapisane, teraz nasze hasło jest już na pewno skasowane.

Jeśli chcesz spróbować ponownie wpisujesz „y” jeśli nie to kończymy pracę z programem i wpisujemy oczywiście „n”.

Program zakończył działanie, w celu ponownego uruchomienia komputera wciskamy kombinację klawiszy CTRL-ALT-DEL (pamiętając o usunięciu z napędu naszej płyty do odzyskiwania hała).

  • Program do pobrania z linku (ftp.uvigo.es)
  • Informacje na podstawie linku (www.sikathabis.multiply.com)
  • oraz opracowania wg linku (www.walendowski.com)
  • inne informacje w linku  (www.pcworld.com)