Serwisy internetowe dla opornych

SMS premiumNa pewno nie raz daliście się naciągnąć na reklamy w internecie (np. wyskakujący baner z napisem „wygrałeś kliknij w ciągu 20 sekund i odbierz nagrodę”) , większość osób daje się na to naciągnąć i klika zostają wtedy przekierowane na różne strony internetowe. Na tychże stronach proszą zazwyczaj o podanie telefonu lub adresu e- mail. Szczęśliwiec podaje takie dane i czeka na dalszy bieg wydarzeń a tutaj nic się nie wydarzyło, klient macha ręka i surfuje dalej jak gdyby nigdy nic.

I to jest ten haczyk. Chciałbym tutaj pokazać i zwrócić Waszą uwagę, na to, co dalej się dzieje z naszymi danymi czyli mailem lub telefonem, etc. Jak to wygląda z drugiej strony tej internetowej barykady.
Nasze dane wędrują do bazy danych i spokojnie sobie tam czekają. Osoba która kliknęła w reklamę sama oddała swoje dane osobowe za darmo. Ponieważ zawsze jest tam klauzula do zaznaczenia iż wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych ( osoba musi to zaznaczyć ponieważ inaczej system jej nie przepuści „dalej” ). Nasze dane są sprzedawane w ogromnych paczkach kliku lub kilkudziesięciu tysiącach sztuk do różnych firm ( tak zwane bazy danych ). Później w zależności czy to e-mail czy telefon, dane są sortowane i wtedy zaczyna się najgorsze. Jesteśmy zasypywani tysiącem spamu, maili , lub SMS-ów. Spam jeszcze jest jakoś do ogarnięcia bo większość filtrów na kontach pocztowych automatycznie go blokuje , natomiast gorzej jest z SMS-ami. Są to SMS-y wysyłane do osób w celu zarobku na nich. Te SMS-y mają zazwyczaj treść, iż są darmowe lub nic to nie kosztuje. Wszystko byłoby OK, gdyby nie jeden haczyk. SMS-y owszem, darmowe jest ich pierwsze otrzymanie, jeżeli odpiszesz na niego odpisujesz za 0 zł, lecz w tym momencie aktywujesz automatyczną subskrypcję, czyli codziennie z twojego konta będzie pobierana będzie kwota np od 2 zł do kwoty bliżej nieoznaczonej !  Za to tylko, iż otrzymasz SMS, lub go wyślesz, bo przecież w odpowiedzi wiesz na pewno że, np. stolicą Polski jest Warszawa, lub ulubiony kolor wybranego przez Ciebie samochodu to np. czerwony. Informacje o kosztach są zazwyczaj ukryte na samym końcu SMS-a, jeżeli chcesz się zapoznać z regulaminem , zapraszają na stronę internetową.

W tych SMS-ach jeżeli już aktywowaliście subskrypcje nie pisze jak ją wyłączyć . Są dwa sposoby na wyłączenie tego , albo dzwonisz do operatora i on ci to wyłącza albo szukasz na stronie internetowej i wysyłasz SMS-a zatrzymującego subskrypcję. Pilnujcie wyłączenie tych serwisów, gdyż w innym wypadku zrujnują Was !

SMSNajdziwniejszym jest fakt, iż że strony prawnej – wszystko jest w porządku, ponieważ udostępniliście dane klikając na samym początku baner, a później zaakceptowaliście regulamin i zasady działania subskrypcji ponieważ w ostatniej linijce SMS-a była informacja, gdzie taki regulamin się znajduje. Prawo nie służy tutaj przeciętnemu obywatelowi, ale korporacji i  sztabowi wyłudzaczy. Domniemam, że afery Amber Gold przy tych praktykach to pikuś. Jaki jest finał i sposób jak mamy unikać takiego naciągania, bardzo prosty …….
Nikt nic Wam nie da za darmo trzeba dokładnie sprawdzić jeżeli już kliknąłeś jakąś reklamę i przeczytać regulamin. Nie udostępniać swoich danych osobowych, nie odpisywać na SMS-y typu WYGRAŁEŚ 1.000.000 zł tylko odpisz. Mam nadzieję, że tym tekstem uświadomię, nieuświadomionych, lub niedoświadczonych i trochę się zastanowicie zanim w coś klikniecie i sprzedacie swoje dane innej firmie .
Natomiast jeżeli wierzycie jednak w takie loterie to kupcie sobie starter za 5 zł i załóżcie maila widmo wtedy będziecie mieli to pod kontrolą i przynajmniej wiecie ile wydacie.

Dodaj komentarz