Google+

internet, porady IT, WiFi<

16 sie, 2013

Uwaga Wirus „Interpol” – jak usunąć ?

Zamieszczony przez: Dariusz w: Bezpieczny Internet

Wirus Interpol jest najnowszym zagrożeniem z grupy wirusów Ukash, które blokują komputer z powodu wymyślonych pogwałceń prawa i żądają od ofiary opłacenia grzywny poprzez systemy prepaid Ukash lub Paysafecard. Ten wirus Ukash działa pod nazwa Interpol Department of Cybercrime (ang. Wydział przestępstw elektronicznych Interpolu) i atakuje głównie Europejskie i Północnoamerykańskie kraje. Bądź świadom, że jego komunikat mówiący zwykle, że “Twoje IP zostało zablokowane z powodu co najmniej jednej z przyczyn wymienionych poniżej” jest kompletnie fałszywy i NIE WOLNO Ci zapłacić żądanej grzywny, lecz zamiast tego powinieneś usunąć wirusa Interpol, by naprawić swój komputer. To prawda, usunięcie tego ransomware (ang. ransom – okup) jest szczególnie utrudnione przez fakt że system jest zablokowany. Jednakże jeśli posiadasz pewną wiedze na temat budowy swojego systemu, lub znasz kogoś, kto ją ma, łatwo możesz pozbyć się wirusa Interpol.

JAK MOGĘ ZARAZIĆ SIĘ WIRUSEM INTERPOL ?

jak usunąć wirusa

 Tak samo, jak w przypadku innych wirusów z grupy Ukash, Interpol rozprzestrzenia się poprzez spam e-mailowy z zakażonymi załącznikami. Oczywiście możesz złapać go także poprzez fałszywe aktualizacje oprogramowania, freeware lub inne pliki z zaszytym w środku trojanem. Gdy tylko dostanie się do systemu, blokuje go byś nie mógł nic z tym zrobić. Należy tu dodać, ze monit, który zostaje wyświetlony na ekranie wygląda naprawdę nieprofesjonalnie, z powodu zawierania błędów gramatycznych i składniowych. Jednakże istnieje pewna szansa, ze ogłupi on wstrząśniętego użytkownika, który nagle orientuje się że jego komputer jest niezdatny do działania, na tyle, by uwierzył on, że jest to dzieło aparatu ścigania, takiego jak Wydział do spraw cyberprzestępstw Interpolu. Miej na uwadze, że Wydział do spraw Cyberprzestępczości Interpolu lub jakakolwiek inna oficjalna instytucja nigdy nie nakłada grzywien w taki sposób, nie blokują komputera i nie żądają zapłaty poprzez Ukash. Jeżeli jednak został Ci wyświetlony taki komunikat, podąż za wskazówkami umieszczonymi poniżej, by pozbyć się wirusa Interpol.

JAK MOGĘ POZBYĆ SIĘ WIRUSA INTERPOL ?

Jeżeli i Ty zostałeś zaatakowany przez wirusa Interpol, kieruj się poniższymi krokami, które pomogą Ci wyeliminować to zagrożenie z Twojego komputera:

 1. Uruchom swój komputer ponownie w “trybie awaryjnym z obsługą sieci”, poprzez wciśnięcie klawisza F8 podczas uruchamiania;
 2. Uruchom polecenie MSConfig, poprzez wpisanie jego nazwy w pole “Uruchom” w Menu Start i wyłącz wszelkie wystąpienia wpisu rundll32 w autostarcie, które włączają jakikolwiek program z katalogu Dane aplikacji;
 3. Uruchom komputer ponownie jeszcze raz;
 4. Przeskanuj system za pomocą np MksVirOnline lub innego programu anty-spyware’owego, by usunąć zakażone pliki z systemu.
opublikowane przy pomocy: www.usunwirusa.pl

Brak odpowiedzi na "Uwaga Wirus „Interpol” – jak usunąć ?"

Formularz komentarza

Aby zostawić komentarz musisz się zalogować.

RSS Ruch Chorzów


.


Znajdź nas na Facebooku

Udostępnij to w Google+

RSS Chorzów Nasze Miasto

 • Miss Polonia 2014 - Zobacz finalistki [ZDJĘCIA]
  Miss Polonia 2014 - Zobacz finalistki. Najpiękniejsza Polka zostanie wybrana 20 grudnia 2014 w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie. Transmisja będzie na antenie TVP 2 o godz. 20:00. Poznaj tegoroczne finalistki - jest wśród nich dziewczyna z naszego województwa!
 • Jakim superbohaterem jesteś? Rozwiąż quiz
  Większość z nas marzy lub w dzieciństwie marzyła o wsławieniu się bohaterskimi czynami i zyskaniu sławy. Sprawdźcie, jaki superbohater najlepiej do Ciebie pasuje.
 • Witamy po raz trzeci! Śląsk plus kłania się
  Wiemy już, że Śląsk Plus - interaktywny magazyn "Dziennika Zachodniego" - spodobał się. Dlatego pracujemy ze zdwojoną siłą, by nie zawieść Państwa zaufania. Trzymać poziom.
 • TOP 10: Imprezy na weekend w woj. śląskim [24-26 października]
  Wyczekiwany przez wielu weekend tuż, tuż... Wiecie już jak go spędzicie? Jeżeli jeszcze nie, mamy dla Was cotygodniowe TOP 10 Imprez, koncertów i wydarzeń w woj. śląskim. Sprawdźcie sami, co się będzie działo!