Google+

internet, porady IT, WiFi<

16 sie, 2013

Uwaga Wirus „Interpol” – jak usunąć ?

Zamieszczony przez: Dariusz w: Bezpieczny Internet

Wirus Interpol jest najnowszym zagrożeniem z grupy wirusów Ukash, które blokują komputer z powodu wymyślonych pogwałceń prawa i żądają od ofiary opłacenia grzywny poprzez systemy prepaid Ukash lub Paysafecard. Ten wirus Ukash działa pod nazwa Interpol Department of Cybercrime (ang. Wydział przestępstw elektronicznych Interpolu) i atakuje głównie Europejskie i Północnoamerykańskie kraje. Bądź świadom, że jego komunikat mówiący zwykle, że “Twoje IP zostało zablokowane z powodu co najmniej jednej z przyczyn wymienionych poniżej” jest kompletnie fałszywy i NIE WOLNO Ci zapłacić żądanej grzywny, lecz zamiast tego powinieneś usunąć wirusa Interpol, by naprawić swój komputer. To prawda, usunięcie tego ransomware (ang. ransom – okup) jest szczególnie utrudnione przez fakt że system jest zablokowany. Jednakże jeśli posiadasz pewną wiedze na temat budowy swojego systemu, lub znasz kogoś, kto ją ma, łatwo możesz pozbyć się wirusa Interpol.

JAK MOGĘ ZARAZIĆ SIĘ WIRUSEM INTERPOL ?

jak usunąć wirusa

 Tak samo, jak w przypadku innych wirusów z grupy Ukash, Interpol rozprzestrzenia się poprzez spam e-mailowy z zakażonymi załącznikami. Oczywiście możesz złapać go także poprzez fałszywe aktualizacje oprogramowania, freeware lub inne pliki z zaszytym w środku trojanem. Gdy tylko dostanie się do systemu, blokuje go byś nie mógł nic z tym zrobić. Należy tu dodać, ze monit, który zostaje wyświetlony na ekranie wygląda naprawdę nieprofesjonalnie, z powodu zawierania błędów gramatycznych i składniowych. Jednakże istnieje pewna szansa, ze ogłupi on wstrząśniętego użytkownika, który nagle orientuje się że jego komputer jest niezdatny do działania, na tyle, by uwierzył on, że jest to dzieło aparatu ścigania, takiego jak Wydział do spraw cyberprzestępstw Interpolu. Miej na uwadze, że Wydział do spraw Cyberprzestępczości Interpolu lub jakakolwiek inna oficjalna instytucja nigdy nie nakłada grzywien w taki sposób, nie blokują komputera i nie żądają zapłaty poprzez Ukash. Jeżeli jednak został Ci wyświetlony taki komunikat, podąż za wskazówkami umieszczonymi poniżej, by pozbyć się wirusa Interpol.

JAK MOGĘ POZBYĆ SIĘ WIRUSA INTERPOL ?

Jeżeli i Ty zostałeś zaatakowany przez wirusa Interpol, kieruj się poniższymi krokami, które pomogą Ci wyeliminować to zagrożenie z Twojego komputera:

 1. Uruchom swój komputer ponownie w “trybie awaryjnym z obsługą sieci”, poprzez wciśnięcie klawisza F8 podczas uruchamiania;
 2. Uruchom polecenie MSConfig, poprzez wpisanie jego nazwy w pole “Uruchom” w Menu Start i wyłącz wszelkie wystąpienia wpisu rundll32 w autostarcie, które włączają jakikolwiek program z katalogu Dane aplikacji;
 3. Uruchom komputer ponownie jeszcze raz;
 4. Przeskanuj system za pomocą np MksVirOnline lub innego programu anty-spyware’owego, by usunąć zakażone pliki z systemu.
opublikowane przy pomocy: www.usunwirusa.pl

Brak odpowiedzi na "Uwaga Wirus „Interpol” – jak usunąć ?"

Formularz komentarza

Aby zostawić komentarz musisz się zalogować.

RSS Ruch Chorzów


.


Znajdź nas na Facebooku

Udostępnij to w Google+

RSS Chorzów Nasze Miasto

 • Kto nie zdjął jeszcze plakatów wyborczych?
  Plakaty, które zalały nasze miejscowości podczas tegorocznej kampanii przed wyborami samorządowymi nadal niestety w wielu miejscach straszą. Zapraszamy Was do naszej akcji, w której zapolujemy na tych lokalnych polityków, którzy nie potrafią po sobie posprzątać!
 • Wielki konkurs sylwestrowy portalu naszemiasto.pl i Hoteli Diament
  Nie masz pomysłu na imprezę sylwestrową? Chciałabyś/chciałbyś zabawić się z przytupem gdzieś na jakiejś ekskluzywnej imprezie? Dobrze się składa, bo Hotele Diament organizują na Śląsku wielkie tematyczne imprezy a Wy możecie wygrać jedną z nich. Wystarczy, że wyślesz zdjęcie o sylwestrowej tematyce.
 • Szpital w Chorzowie. Projektują nowy budynek, żeby szpital był w jednym miejscu
  Szpital w Chorzowie. Większość oddziałów chorzowskiego szpitala bez trudu znajdziemy w jednym miejscu, tylko dwa z nich zlokalizowane są w budynku przy ul. Miarki. Wkrótce ma się to zmienić i zostaną przeniesione na Strzelców Bytomskich. Dobiega też końca remont przychodni przyszpitalnych.
 • Jarmark bożonarodzeniowy w Chorzowie: renifery i św. Mikołaj [FOTO]
  Jarmark bożonarodzeniowy w Chorzowie. Na ul. Jagiellońskiej trwa jarmark świąteczny. Nie lada atrakcją dla najmłodszych jest zagroda z reniferami, gdzie mogą spotkać św. Mikołaja. Na deptaku ustawiono koksowniki, a na stoiskach można kupić świąteczne prezenty i smakołyki. Zobaczcie zdjęcia!